Ogłoszenia — I Niedziela Adwentu — 3.12.2017

 1. Dzisiaj (w niedzielę) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa.

  Bardzo zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o 6:30. Dzieci z racji rekolekcji adwentowych w tym tygodniu zapraszamy szczególnie w czwartek o 17:00. Dzieci będą losować szopkę Bożonarodzeniową na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. W okresie Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 7:00.

 2. Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek.

  Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.

 3. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia nasza parafialna Caritas w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, z której dochód jest przeznaczony na rzecz dzieci z ubogich rodzin, będzie rozprowadzała świece na stół wigilijny. Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny, a Ministranci wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach.

  Świece, sianko i woda święcona będą rozprowadzane w niedziele po wszystkich Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej.

 4. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 700 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym dzisiaj (w niedzielę) po każdej Mszy św. Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.

 5. Podobnie, jak w zeszłym roku chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. W następną niedzielę po Mszy św. będziemy mogli wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina.

 6. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o 17:00.

 7. Harcerze Hufca ZHP Pruszków w ramach akcji Zostań Świętym Mikołajem zbierają żywność długoterminową na Święta dla najbardziej potrzebujących, w pruszkowskich sklepach do dzisiaj (niedzieli) do 19:00. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

 8. Ks. Krzysztof Gołębiewski w imieniu Fundacji Czyńmy dobro składa bardzo serdeczne podziękowania za przekazane telefony komórkowe i zegarki na cele misyjne. W czwartek 31 listopada zakończyliśmy zbiórkę. Bóg zapłać.

 9. W poniedziałek rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.

  Kolędę w tym roku rozpoczniemy od dworca PKP i ul. Stalowej, a zakończymy na Ostoi. W każdą niedzielę będziemy podawać plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o 17:00, a będziemy kończyć ok. 21:00, a w sobotę o 10:00, a będziemy kończyć ok. 15:00.

  Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji. Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Za ofiary, które będą złożone przy tej okazji już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

  Plan wizyt →

  W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o 17:30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o 18:00.

 10. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 19:30.


 11. W środę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Nauki rekolekcyjne będą odbywać się w następujących godzinach: dla dorosłych o 6:30, 8:00, 10:00, 18:00 i o 19:30 dla tych co późno wracają z pracy. Dla młodzieży szkolnej i pracującej oraz kandydatów do Bierzmowania o 19:30, dla dzieci o 17:00.

  Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Wspólne przyrzeczenie będziemy mogli złożyć na Mszy św. o 10:00 i 18:00. Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.

 12. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o 18:00.

 13. W piątek i sobotę z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 14. W piątek o 18:00 będzie odprawiona Msza św. w intencji ks. Proboszcza z okazji święta jego Patronki.

 15. W tym tygodniu przypadają następujące uroczystości i wspomnienia:

  • w czwartek – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 16. W następną niedzielę przypada druga niedziela miesiąca. W związku z tym ofiary zebrane na tacę zostaną przeznaczone na spłatę inwestycji remontu i ogrzewania kościoła. Za złożone ofiary, a także wpłaty indywidualne, już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

 17. W następną niedzielę w czasie Mszy św. o 10:30 odbędzie się uroczyste przyjęcie 6 dziewczynek do grona Bielanek. Zapraszamy Bielanki i ich Rodziców.

 18. Chrzty na Święta Bożego Narodzenia będą spisywane od 11 do 16 grudnia. Rodziców prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej z kompletem wymaganych dokumentów.

 19. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia kapłani odwiedzą drugą grupę chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w piątek 15 grudnia od 9:00 do 13:00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.

 20. Cztery parafie pruszkowskie organizują 6. stycznia w naszym mieście Orszak Trzech Króli. W związku z tym nasza parafia poszukuje mężczyzny, który umie jeździć konno i chciałby wcielić się w rolę jednego z trzech króli. Chętnych Panów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 21. Z dniem 2 grudnia b.r. ks. kard. Kazimierz Nycz mianował naszego ks. Proboszcza Dziekanem dekanatu pruszkowskiego.

 22. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 23. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *