Ogłoszenia — XXVIII Niedziela Zwykła — 9.10.2016

 1. Dzisiaj (w niedzielę) w związku z zakończeniem obchodów 100-lecia Pruszkowa, Uroczystą Mszę św. o 12:00 w intencji wszystkich mieszkańców miasta, której będzie przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz. W związku z tym nie będzie Mszy św. o 13:15.

 2. Również dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy XVI Dzień Papieski pod hasłem Bądźcie świadkami miłosierdzia. Po każdej Mszy św. przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Natomiast tradycyjna zbiórka w drugą niedzielę miesiąca na spłatę naszej inwestycji została przeniesiona na trzecią niedzielę, czyli za tydzień.

 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o 17:00. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18:30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o 18:30.

 4. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii „Violinki” na próby w środy o 16:45 i w niedziele o 9:30 w sali przy kancelarii.

 5. Zapraszamy wszystkie rodziny, które gościły pielgrzymów z Gwatemali na kolejne spotkanie w środę 12. października o 19:15 w sali dolnego kościoła.

 6. Zapraszamy na Katechezę dla dorosłych, którą jak zwykle poprowadzi ks. Przemysław, w środę o 19:15 w sali przy kancelarii.

 7. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” w czwartek o 20:00.

 8. Spotkanie grupy Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w piątek o 19:00 w dolnym kościele. Zapraszamy na to spotkanie młodzież pragnącą spotykać się w formule Światowych Dni Młodzieży.

 9. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewu w chórze parafialnym na próby w piątki o 19:00 w sali przy kancelarii.

 10. Zapraszamy na występ zespołu Galicia Folk Band ze Lwowa, który wykona oprawę Mszy św. w sobotę o 18:00, a następnie da koncert w naszym kościele. W następną niedzielę zespół wystąpi także na Festynie Parafialnym z okazji 780. rocznicy ustanowienia parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie.

 11. Zapraszamy wszystkich chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej (tzn. po I Komunii Św.) do grona Służby Liturgicznej naszej parafii. Spotkania odbywają się w sobotę o 10:00 w dolnym kościele. Jednocześnie serdecznie prosimy byłych ministrantów, którzy są w posiadaniu parafialnych komeż lub sutanelli o ich zwrot do zakrystii parafialnej. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.

 12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

 13. Od wtorku 18. października rozpoczynamy studiowanie Katechizmu Płockiego, którego treść została oparta na Katechizmie Kościoła Katolickiego. W katechizmie tym znajdują się praktyczne wskazówki jak zastosować naukę kościoła do codziennego życia.

  Zakupiliśmy 300 egzemplarzy, które będą do nabycia w kancelarii, zakrystii i kiosku parafialnym. Koszt jednego egzemplarza to 15 zł. Warto mieć ten katechizm w domu, aby móc do niego kilkakrotnie sięgnąć. Katechezy będą też czytane dwa razy w tygodniu we wtorek i czwartek podczas Mszy św.

 14. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe.

  W tym roku w intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o 18:00 w dniach 2–5 oraz 7–8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 6 listopada o 17:00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o 14:00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o 18:00.

  Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 15. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.

 16. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 17. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *