Ogłoszenia — XXVIII Niedziela Zwykła — 15.10.2017

 1. Dzisiaj (w niedzielę) odbywa się coroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, to jest liczenie wiernych zarówno tych uczestniczących we Mszy św., jak i przystępujących do Komunii Św., które służy dla statystyk Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce.

 2. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się dzisiaj (w niedzielę) o 15:45, a nie jak poprzednio informowaliśmy o 16:45, w kościele.

  Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 39 odbędzie się w poniedziałek o 19:00 w dolnym Kościele.

  Spotkanie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o 19:00 w dolnym Kościele.

 3. Nabożeństwo różańcowe dzisiaj (w niedzielę) o 17:00. W dni powszednie nabożeństwa różańcowe będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18:30. Wszystkie dzieci, a zwłaszcza pierwszokomunijne zapraszamy w czwartki o 18:30.

 4. W związku ze Świętem Edukacji Narodowej zapraszamy wszystkich nauczycieli ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii i poza nią na Mszę św. w intencji Nauczycieli dzisiaj (w niedzielę) o 18:00.

 5. We wtorek przypada 39. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II.

 6. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 19:30 do 21:00.

 7. Zapraszamy Violinki i wszystkie chętne dzieci, które chciałyby śpiewać Panu Jezusowi na spotkanie w środę o 17:30 w dolnym kościele.

 8. Cieszymy się bardzo, że na pierwsze spotkanie Chóru parafialnego przybyło prawie 30 osób. Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby w nim śpiewać na kolejne spotkanie w czwartek o 19:00 w dolnym kościele.

 9. Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków L.O. im. Tadeusza Kościuszki w Pruszkowie serdecznie zaprasza na uroczystości z okazji 100-lecia nadania imienia szkole. Msza św. z tej okazji zostanie odprawiona w piątek o 11:00. Natomiast w sobotę o 19:00 odbędzie się Bal Absolwentów i Sympatyków.

 10. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

  • w poniedziałek – Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;

  • we wtorek – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;

  • w środę – Święto św. Łukasza, Ewangelisty;

  • w czwartek – Wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika;

  • w piątek – Wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana;

  • w sobotę – Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.

 11. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. To dzień szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego misji na świecie. W związku z tym ofiary złożone tego dnia na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 12. W przyszłą niedzielę członkowie Ruchu Światło-Życie, tj. Oaza młodzieżowa oraz Małżeństwa z Kręgów Rodzin Domowego Kościoła, będą przeżywać w naszej parafii swój Rejonowy Dzień Wspólnoty, który rozpocznie się o 12:30 w Domu Katechetycznym. Msza św. zostanie odprawiona ok. 15:00.

 13. Tradycyjną formą modlitwy za zmarłych są Wypominki. W naszej Parafii podobnie jak w latach ubiegłych przyjmujemy Wypominki Jednorazowe. W intencji zmarłych polecanych w Wypominkach Jednorazowych zostaną odprawione Msze św. zbiorowe o 18:00 w dniach 2–4 oraz 6–8 listopada, a także będziemy modlić się modlitwą różańcową w niedzielę 5 listopada o 17:00. Wypominki Jednorazowe będą odczytane w ośmiu częściach. Pierwsza część będzie odczytana w czasie procesji na cmentarzu 1-go listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych o 14:00, kolejne części w czasie Mszy św. oraz modlitwy różańcowej. Przyjmujemy także Wypominki Roczne, czyli 12 Mszy św. zbiorowych odprawianych przez cały rok w każdy drugi piątek miesiąca o 18:00. Na stolikach przy wyjściu z kościoła są wyłożone kartki z informacją o modlitwie za zmarłych, na których można zapisać ich imiona i złożyć na ręce kapłanów w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 14. Przypominamy o opłatach grobów ziemnych za dysponowanie grobem na kolejne 20 lat. Trwa inwentaryzacja cmentarza, dzięki czemu będziemy mogli korzystać z informacji o grobach na naszych cmentarzach nie tylko w kancelarii, ale również w internecie. Prosimy o dopełnienie formalności w kancelarii. Groby zaniedbane powyżej 20 lat będą przygotowywane do odpłatnego przekazania następnym dysponentom.

 15. W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw metodą na tzw. Policjanta, których ofiarami stają się osoby starsze, samotnie mieszkające i zbyt ufne, Komendant Policji apeluje do Państwa o ostrożność, czujność i rozsądek w kontaktach z osobami obcymi, a szczególnie takimi, które są zainteresowane otrzymaniem pieniędzy

  Sprawcy oszustw telefonując najpierw podają się za jednego z naszych bliskich lub krewnych i proszą o pilne wsparcie finansowe spowodowane jakimś nagłym wydarzeniem. Następnie dzwoni fałszywy funkcjonariusz zapewniając, ze po działaniach Policji pieniądze zostaną oddane.

  Pamiętajmy! Policjanci nigdy nie proszą o przekazanie komukolwiek swoich oszczędności, nigdy też nie dzwonią z informacjami o tajnych akcjach.

  W przypadku zetknięcia się z taką sytuacją zawsze należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na numer 997, 112 lub 226033222 czynny całą dobę.

 16. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 17. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *