Ogłoszenia — III Niedziela Adwentu — 17.12.2017

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy III Niedzielę Adwentu, tzw. Niedzielę „Gaudete”. Jest to niedziela radości z bliskiego już przyjścia Jezusa Chrystusa.

 2. Roraty codziennie o 6:30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartek o 18:00.

 3. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 19:30.

 4. Odbiór paczek świątecznych przygotowanych przez parafian dla dzieci z ubogich rodzin, które zostały zgłoszone do naszej parafii w czwartek od 18:30 do 20:00 w sali przy kancelarii.

 5. Przed Świętami organizujemy spowiedź dla osób, którym nie udało się jeszcze przystąpić do tego sakramentu w piątek i sobotę od 17:00 do ostatniego penitenta.

 6. Kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.

 7. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w niedzielę. W tym dniu nie będzie Mszy świętej wieczornej.

 8. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada w następny poniedziałek. Tradycyjna Pasterka o północy z niedzieli na poniedziałek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 6:00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.

 9. W następny wtorek w drugi dzień Świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia tradycyjnie ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na uczelnie katolickie.

 10. Zapraszamy na tradycyjny koncert noworoczny w wykonaniu Filharmonii Zamojskiej w poniedziałek 1. stycznia o 19:30 w kościele. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.

 11. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na 2. Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w sobotę 6. stycznia w godz. od 12:00 do 14:00.

 12. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.

  W każdą niedzielę będziemy podawać plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o 17:00, a będziemy kończyć ok. 21:00, a w sobotę o 10:00, a będziemy kończyć ok. 15:00. Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji. Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Prosimy również osoby, które nie mogą przyjąć kapłana w zaproponowanym przez nas terminie o zgłoszenie się do kancelarii (osobiście bądź telefonicznie) lub zakrystii po Mszy św. w celu uzgodnienia innego terminu Wizyty Duszpasterskiej.

  Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Za ofiary, które będą złożone przy tej okazji już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

  W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o 17:30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o 18:00.

  Plan wizyt.

 13. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 14. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *