Ogłoszenia — IV Niedziela Adwentu — 24.12.2017

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili wiele radości dzieciom i rodzinom, które nie mogłyby same zorganizować świątecznej paczki. Dzięki ofiarodawcom, wolontariuszom i Siostrze Jadwidze zostało przygotowanych ok. 700 paczek dla rodzin i 80 paczek dla dzieci. Osoby, które otrzymały paczki składają płynące z serca podziękowanie oraz życzenia radosnych świąt. Bóg zapłać.

 2. Wigilia Bożego Narodzenia przypada dzisiaj (w niedzielę), w związku z czym nie będzie Mszy świętej wieczornej.

 3. Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypada jutro. Tradycyjna Pasterka o północy z niedzieli na poniedziałek. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 6:00. Pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego.

 4. We wtorek w drugi dzień Świąt obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Wszystkie Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Tego dnia tradycyjnie będziemy modlić się w intencji Uczelni Katolickich. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na wspomniane uczelnie. Chcemy wesprzeć uczelnie katolickie, które odgrywają tak ważną rolę w kształceniu młodego pokolenia.

 5. W tym tygodniu nie będzie „Godziny Uwielbienia”. Na kolejną „Godzinę Uwielbienia” zapraszamy we wtorek 2. stycznia od 19:30.

 6. W środę przypada Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Jest to także dzień imienin naszego Ks. Infułata Jana Górnego. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona o 8:00.

 7. Święto Świętych Młodzianków, Męczenników przypada w czwartek.

 8. W następną niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Tego dnia w sposób szczególny na wszystkich Mszach św. modlimy się m.in. za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.

 9. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra w następną niedzielę na Mszy św. o 18:00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.

 10. Nowy Rok Pański 2018 rozpoczyna się w następny poniedziałek. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.

 11. Zapraszamy na kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne. W naszym kościele wystąpi najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Tradycyjny koncert noworoczny odbędzie się w poniedziałek 1. stycznia o 19:30. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.

 12. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, na 2. Pruszkowski Orszak Trzech Króli, który odbędzie się w sobotę 6. stycznia. Gromadzimy się o 12:00 na ul. Lipowej przy ujęciu wody oligoceńskiej. Orszak zakończy się w Parku Kościuszki (Sokoła) ok. 14:00. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu.

 13. W kaplicy Serca Jezusowego zostały umieszczone bożonarodzeniowe szopki, które zostały nagrodzone w konkursie zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury „Kamyk” w Pruszkowie, nad którym patronat honorowy objęła nasza parafia oraz szopki nagrodzone w konkursach organizowanych przez przedszkola. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

 14. W biuletynie zamieściliśmy modlitwę przy stole wigilijnym. Zachęcamy do skorzystania z tej modlitwy.

 15. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

  Plan wizyt
  Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 16. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 17. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom radosnego przeżywania obecności Jezusa w naszych rodzinach i naszych sercach, a także darów Ducha Św. w pokonywaniu wszelkich trudności. Niech Jezus umocni naszą wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy umieli świadczyć o tych wartościach wobec spotkanych ludzi. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *