Ogłoszenia — Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata — 26.11.2017

 1. Dzisiaj (w niedzielę) obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia i pod zwykłymi warunkami można zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie.

 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek o 19:00 w domu katechetycznym.

 3. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 19:30.

 4. W czwartek przypada Święto św. Andrzeja, Apostoła.

 5. Harcerze Hufca ZHP Pruszków w ramach akcji Zostań Świętym Mikołajem będą zbierali żywność długoterminową na Święta dla najbardziej potrzebujących w pruszkowskich sklepach w następny weekend: w piątek w 15:00-21:00 oraz w sobotę i niedzielę od 9:00 do 19:00. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji i dziękujemy wszystkim darczyńcom za pomoc.

 6. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o 8:00 i 18:00. Msza św. z udziałem dzieci o 17:00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 16:30.

 7. W związku ze Świętami Bożego Narodzenia kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną: w Pierwszy Piątek Miesiąca – 1 grudnia oraz dwa tygodnie później – 15 grudnia od 9:00 do 13:00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

 8. W sobotę przypada Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i Adoracja Najświętszego Sakramentu o 8:00.

 9. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o 17:00.

 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Adwentem, który jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego i powtórnego przyjścia Chrystusa. Bardzo zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o 6:30. Dzieci zapraszamy szczególnie w czwartki o 18:00. Dzieci będą losować szopkę Bożonarodzeniową na własność. Będzie także konkurs z nagrodami choć nie o nagrody tutaj chodzi. W okresie Adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o 7:00.

 11. Od następnej niedzieli Siostry Eucharystki będą rozprowadzały opłatki na stół wigilijny w kościele, kancelarii i zakrystii. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Zgromadzenia Sióstr Eucharystek.

  Nikt poza Siostrami nie jest upoważniony do rozprowadzania opłatków na terenie naszej Parafii.

 12. W tym roku Caritas po raz 24. prowadzi akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, z której dochód jest przeznaczony na rzecz dzieci z ubogich rodzin. Możemy wspomóc tę akcję poprzez zakup świec na stół wigilijny. Świece będą do nabycia od przyszłej niedzieli po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej.

 13. Od następnej niedzieli Bielanki będą rozprowadzały sianko na stół wigilijny. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby Bielanek.

 14. Ministranci przygotowali wodę święconą w buteleczkach, którą będzie można zabrać do domu i używać do poświęceń przy różnych okazjach. Zebrane ofiary będą przeznaczone na potrzeby Ministrantów.

 15. Chcemy przygotować paczki świąteczne dla około 700 najuboższych rodzin z naszej parafii. W związku z tym w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Caritas parafialna organizuje na ten cel zbiórkę do puszek.

 16. Podobnie, jak w zeszłym roku chcielibyśmy przygotować paczki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. W niedzielę za dwa tygodnie po Mszy św. będziemy mogli wylosować kartki z imionami i wiekiem dzieci, dla których będziemy mogli przygotować taką paczkę. Chcemy, aby w jej przygotowaniu uczestniczyła cała rodzina.

 17. W przyszły poniedziałek, 4-go grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską. Jest to spotkanie kapłana, który przybywa z błogosławieństwem i modlitwą. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozmowy.

  Kolędę w tym roku rozpoczniemy od dworca PKP i ul. Stalowej, a zakończymy na Ostoi. Od poniedziałku do piątku kolędę rozpoczniemy o 17:00, a będziemy kończyć ok. 21:00, a w sobotę o 10:00, a będziemy kończyć ok. 15:00.

  Spotkanie rozpoczniemy modlitwą i poświęceniem mieszkania. Dzieci i młodzież szkolna są proszone o przygotowanie zeszytów do Katechezy. Na stole można ustawić krzyż, świecę, Pismo św. i naczynie z wodą święconą. Kapłana można poprosić o modlitwę w konkretnej intencji. Prosimy mieszkańców bloków, które zostały oddane do użytku w ostatnim roku o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii. Ofiary składane przy okazji Wizyty Duszpasterskiej będą przeznaczone na spłatę inwestycji gruntownej renowacji kościoła i instalacji ogrzewania. Za ofiary, które będą złożone przy tej okazji już teraz składamy serdeczne podziękowanie.

  Plan wizyt →
  W czasie wizyty duszpasterskiej nie będzie Mszy św. o 17:30. Do Spowiedzi będzie można przystąpić przed Mszą św. odprawianą o 18:00.

 18. W następnym tygodniu w dniach od 6. do 8. grudnia będą miały miejsce rekolekcje adwentowe i 40. godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie rekolekcji będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, a zagrożonego przed narodzeniem. Prosimy zarezerwować jakże ważny czas na rekolekcje.

 19. Cztery parafie pruszkowskie organizują 6. stycznia w naszym mieście Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z Parku Potulickich (zbiórka przy studni wody oligoceńskiej), a zakończy się na terenie Parku Kościuszki (Sokoła). Przygotowania z udziałem dzieci, młodzieży i rodziców, którzy wyrażą chęć uczestniczenia w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu będą odbywać się w szkołach. Zachęcamy rodziców do kontaktu z koordynatorem we właściwej szkole.

 20. Caritas Polska prowadzi akcję pomocy rodzinom, które zostały poszkodowane w wyniku konfliktu w Syrii. Akcja Rodzina Rodzinie daje możliwość dołączenia do zbiórki dla rodziny, zostania patronem wybranej rodziny lub dokonania jednorazowej wpłaty w dowolnej wysokości na ten cel. Osoby nie korzystające z internetu, które chcą włączyć się w tą akcję, prosimy o złożenie deklaracji w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Broszura zawierająca szczegółowe informacje dla tych osób została wyłożona na stolikach przy wyjściu z kościoła.

 21. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 22. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *