Ogłoszenia — Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa — 31.12.2017

 1. Dzisiaj (w niedzielę) przypada Święto Świętej Rodziny. W sposób szczególny modlimy się, również w osobistych modlitwach, za rodziców oczekujących narodzin dziecka, jak i małżonków, którzy chcą mieć dzieci, a z różnych powodów ich jeszcze nie mają.

 2. Uroczyste zakończenie i podsumowanie starego roku kalendarzowego w Sylwestra dzisiaj (w niedzielę) na Mszy św. o 18:00. Na zakończenie Mszy św. będziemy modlić się hymnem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Podejmując tę modlitwę możemy zyskać odpust zupełny dla osoby zmarłej lub dla siebie pod zwykłymi warunkami. Mamy za co dziękować. Zapraszamy.

 3. Nowy Rok Pański 2018 rozpoczyna się w poniedziałek. Tego dnia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Pokoju.

 4. Zapraszamy na kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne. W naszym kościele wystąpi najstarsza w Polsce Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Tradycyjny koncert noworoczny odbędzie się w poniedziałek o 19:30. Zapraszają: Prezydent miasta Pruszkowa i nasza Parafia.

 5. Zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia” we wtorek od 19:30.

 6. Spotkanie Bielanek i próba przed Jasełkami w czwartek o 17:00 w sali przy kancelarii.

 7. W czwartek przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msza św. o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii o 18:00.

 8. Tradycyjnie w Pierwszy Piątek Miesiąca kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach z posługą sakramentalną w godz. od 9:00 do 13:00. Nowych chorych, którzy chcieliby przyjmować kapłana raz w miesiącu prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie do czwartku włącznie.

 9. W piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. do Najświętszego Serca Jezusa i Adoracja Najświętszego Sakramentu o 8:00 i 18:00. Msza św. z udziałem dzieci o 17:00. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św. i od 16:30.

 10. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli, przypada w sobotę.

  Jest to święto nakazane.

  Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na potrzeby Misji świętych prowadzonych na świecie. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.

  W czasie Mszy świętych będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Kadzidło zapalamy w naszych domach podczas modlitwy, aby nasze modlitwy wznosiły się do nieba, jak dym kadzidła. Kredą oznaczamy drzwi naszych mieszkań pisząc K+M+B 2018 lub C+M+B 2018 (Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi ten dom/to mieszkanie) na znak, że za tymi drzwiami mieszkają ludzie oddający cześć Jezusowi Chrystusowi, tak jak owi trzej Mędrcy. Kredę i kadzidło przygotowała młodzież. Ofiary zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu młodzieży na Światowe Dni Młodzieży w Panamie w 2019 r.

 11. Zapraszamy na 2. Pruszkowski Orszak Trzech Króli. Gromadzimy się w sobotę najpierw na Mszy św. o 10:30 w naszym kościele i po Mszy św. udajemy się do parku przy ul. Lipowej, przy ujęciu wody oligoceńskiej. Rozpoczęcie o 12:00. Orszak przejdzie ul. Lipową, Kopernika i Niecałą do parku Kościuszki czyli Sokoła. Będzie grochówka, pączki, herbata. Zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykle pięknym i barwnym wydarzeniu, a szczególnie rodziny z dziećmi.

 12. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia:

  • we wtorek – Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła,
  • w środę – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 13. W następną niedzielę przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo z Adoracją Najświętszego Sakramentu o 17:30.

 14. Spotkanie Dzieci Pierwszokomunijnych wraz z ich Rodzicami odbędzie się w niedzielę 7. stycznia o 16:45 w kościele. Natomiast spotkanie samych Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 i 39 odbędzie się w poniedziałek 8. stycznia o 19:00 w dolnym Kościele, a spotkanie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 8 we wtorek o 19:00 również w dolnym Kościele.

 15. Spotkanie Kandydatów do Bierzmowania ze szkół ponadgimnazjalnych w poniedziałek 8. stycznia o 19:00 w domu katechetycznym.

 16. W styczniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. w dni powszednie w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii lub zakrystii po Mszy św.

 17. Kontynuujemy Wizytę Duszpasterską.

  Plan wizyt

  Prosimy mieszkańców wymienionych bloków o zabranie z zakrystii kartki z informacją do powieszenia na klatkach. Przekazanie tej informacji jest bardzo ważne, ponieważ parafianie wyjeżdżają w niedziele i nie wszyscy przychodzą do naszego kościoła. Prosimy o to apostolstwo.

 18. Zapowiedzi w niedzielę o 12:00.

 19. Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2018, w imieniu Duszpasterzy i Sióstr pełniących posługę w naszej parafii życzymy wszystkim Parafianom i Gościom szczęśliwszego niż poprzedni Nowego Roku a przede wszystkim doświadczenia bliskości Jezusa Chrystusa. Szczęść Boże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *