Ruch Czystych serc

Ruch Czystych Serc [RCS]

Powstał z inicjatywy dwumiesięcznika “Miłujcie się!” i jest odpowiedzią na nieczystość i pół-prawdy, jakie serwuje nam świat.

Nie mówi o niczym nowym, przynagla jedynie do zawierzenia Chrystusowi własnej osoby. Pozwala zauważać zniewolenia, które pod przykrywką dobra czyhają na różnych zakrętach naszych dróg. Ślubujemy troskę o trwanie w stanie łaski uświęcającej, o czyste serce.

Dla tego czystego serca podejmujemy się abstynencji od współżycia płciowego aż do czasu zawarcia związku małżeńskiego i walki o wolność od wszelkich nałogów. A dlaczego forma wspólnoty? Bo możemy się za siebie nawzajem modlić i wesprzeć.

Bo wspólnota daje siłę.

Ta idea znana jest młodym na całym świecie — pięknie propaguje ją True Love Waits, jeden z najpotężniejszych ruchów tego typu na kontynencie amerykańskim.

W naszej parafii RCS dopiero rozpoczyna swoją działalność i pragniemy wiele osób włączyć w ten ruch, jako nie alternatywa, ale właściwa droga dojścia do prawdziwego dobra i prawdziwego szczęścia. Możesz i ty włączyć się do tego ruchu, który ukazuje prawdziwego człowieka, kierującego się własnym rozumem i sercem, wolnym od wszelkiego rodzaju nałogów i upodobań prowadzących do grzechu.

Zapraszamy!

Kontakt: poczta elektroniczna lub osobiście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *